OSVOBOZENÍ Z KARMY

O karmě už bylo řečeno mnoho. Většinou je spojována s minulými životy a jejich dopady na náš současný život. Já však chci mluvit o jiném úhlu pohledu. „Jak zaseješ, tak sklidíš“. Toto známé přísloví už slyšel snad každý z nás. Stejně tak známé sousloví „Boží mlýny melou pomalu, ale jistě“. Tyto moudré věty popisují nám dobře známý jev a jeho působení, který zkušení ezoterici nazývají slovem karma.

Karma – slovo skloňované všemi pády. Všichni ho známe, hlavně v tom negativním slova smyslu. Co to však ta karma vlastně je a jak vzniká? Někteří mluví o minulých životech. Někteří o hříších našich předků. Někteří si myslí, že je to boží trest za naše špatné činy. Ať je to však s jejím původem jakkoliv, jedna věc je naprosto jasná. Jde o vesmírný zákon příčiny a následku. A to jak v dobrém, tak ve zlém. Je to vlastně zákon plný zodpovědnosti. Je neutrální a nikomu nenadržuje. Jen nás učí a vychovává. Když uděláme nějaký čin, chytne nás za ruku a ukáže nám ho z druhé strany. Když je to čin mírumilovný, zažijeme jeho blahodárné dopady. Když je to čin pachatelský, zažijeme sami sebe příště jako oběť, abychom pochopili následky svých činů.

A aby to nebylo jednoduché, příčiny dopadů karmy jsou nám často neznámé a zůstávají skryté. Karma může působit zle a nepřátelsky, pokud ji vnímáme jako trest, i když však přijmeme myšlenku, že to, co sklízíme jsme si sami nějak zaseli, není to pro nás snadné a mnohokrát nevíme, co s tím a kudy z toho ven.

O vnějších příčinách karmy již bylo řečeno mnohé. Vedou se diskuze o tom, jestli karma vůbec je, jestli skutečně existují minulé životy, ale přátelé, na tom skutečně nezáleží.  Ať už příčiny našich současných potíží vznikly kdykoliv a kdekoliv, je možné je řešit jenom na jednom místě a to v nás samotných právě teď a tady. Žijeme totiž v našem vnitřním příběhu, který je z velké míry nevědomý a skryt hluboko uvnitř nás. Skrývá se v něm všechno, co potřebujeme vědět, abychom působení karmy uvolnili a vysvobodili se z ní. Musíme ho jenom poznat a prozkoumat. Najít v něm všechny postavy, které k němu patří a přitahují k nám pozornost karmického zákona, ať již v pozitivním nebo negativním slova smyslu. Nezáleží na tom, kde tento příběh vznikl. To na čem záleží je to, že působí, a působí hodně a skrytě. A ten příběh je ukryt v naší hlavě, našich srdcích a našich tělech. Obsahuje postavy všeho druhu – oběti a pachatele, kteří bez sebe nemohou vzájemně existovat, vzájemně si prohazují svoje role a roztáčejí kolo destruktivní karmy víc a víc.

Také jsou zde postavy zdravé, rozumné a moudré, s čistým srdcem, které roztáčejí koloběh karmy pozitivním směrem, přinášejí nám do života mnoho štěstí a jsou zdrojem pro hezké životní pocity a zralé řešení problémů. 
A protože nic v životě není jen černé a nebo bílé, žijí všechny tyto postavy v našem vnitřním světě a do života nám přitahují jak dobré, tak zlé, jak hezké, tak nepříjemné. Co z toho zvítězí? Bude náš život spíše pod vlivem pozitivní a nebo negativní karmy? A dokážeme to sami ovlivnit? Dokážeme se vysvobodit z dopadů, které v životě nechceme mít? To záleží jen na nás a na tom, jestli poznáme náš vnitřní příběh, jeho skryté zápletky a protagonisty, kterým pomůžeme pochopit to, co činí a jaké dopady jejich činy mají. Díky tomu nabere náš vnitřní příběh jiný, nový a lepší směr a promění se. Proto, že se proměníme my sami a náš vnitřní svět. Karma nás již nebude muset vychovávat a naopak nám přinese mnoho sladkých plodů.

PS: Omlouvám se za zhoršenou kvalitu zvuku.

TOHLE SI URČITĚ PŘEČTĚTE

LÍBÍ SE VÁM moje články, videa, další tipy a nabídky z oblasti osobního rozvoje a psychické kondice? Chcete se o nich i nadále dozvídat? Pokud ano, je to skvělé a mám velkou radost 🙂 Blíží se však velké legislativní změny v celé EU, které mohou všechno změnit. Tak abych vám mohla i v budoucnosti zasílat zajímavé informace, je třeba znovu potvrdit, že o to máte skutečně zájem.Pokud k tomu nedojde, bohužel vám již v blízké době (květen 2018) nebudu moci zasílat žádné další zprávy a naše cesty se tak rozejdou. Pokud tedy chcete stejně jako já ZŮSTAT I NADÁLE V SPOJENÍ, prosím věnujte pozornost dotazníku dole 
a dle vašich preferencí ho vyplňte.

Těším se, že i nadále zůstaneme v kontaktu!

Stačí jen vložit jméno, email a zvolit varianty naší komunikace

                     

Mohlo by vás zajímat:
seminář NOVÝ ZAČÁTEK
seminář LÁSKA A SEBEPŘIJETÍ
video BOLEST JAKO DAR
video PŘIJETÍ STÍNU