ANIMA A ANIMUS

kliknutím na toto tlačítko se také dozvíte bližší podmínky účasti

Už jste někdy slyšeli na adresu muže, že se chová jako hysterická ženská? Potom se ve skutečnosti mluvilo o jeho animě, která ho ovládla a pohrávala si s ním.

Už jste někdy na adresu ženy slyšeli, že je chytrá jak rádio a musí mít vždycky pravdu? Potom byla řeč o jejím animovi, který nad ní měl v tu chvíli velkou převahu a prosadil svoji představu, že on je pánem světa, který vždycky ví, jak se věci mají.

Symboly archetypální mužské a ženské energie působící v lidském nevědomí jsou obrovským hybatelem našeho života.

Mužská složka – animus – s sebou nese vůli, řád a strukturu.

Ženská složka – anima – souvisí s prožíváním, emocemi, neustálým pohybem a proměnlivostí.

I když nevidíme a často ani netušíme, že v nás působí, jejich nesoulad vede k velkým problémům v přístupu k sobě sama a také vytváří výrazné komplikace (nejen) v partnerských vztazích.

Určitě jste si všimli, jak velké komplikace lze vidět ve vztazích mezi mužem a ženou. A že rozdílnost mezi muži a ženami je často vnímána jako odlišnost různých živočišných druhů. Potom je také snadné si představit, jak až moc může být naše psýché zatížená těmito konflikty uvnitř sebe sama.

Stejně jako vše ostatní v životě mají také anima a animus svoji světlou a stínovou stránku.

Na začátku, když se v sobě učíme tyto polarity poznávat a rozlišovat, často poznáváme nejprve právě ty, které nám činí v životě největší potíže. Nemusí se nám to líbit, ale čím více jsme v tomto ohledu schopni sebereflexe, tím více se stávají vědomější i tyto složky.

A jak se postupně poznáváme, nachází k sobě relevantnější vztah i naše mužské a ženské části. Rozlišují své stínové vlastnosti s nimiž se učí vyrovnat a dokonce jsou schopny dojít k takové harmonii, že mezi nimi dojde k mystickému spojení, které některé duchovní směry nazývají posvátnou svatbou.

Je to však proces dlouhodobý a není zadarmo. Ale rozhodně stojí za to. Postupně totiž dochází v rámci psýché jedince k větší harmonii, která se přirozeně přesouvá i do vnějšího světa.

Vždyť jak se nám může dařit ve vztazích tam někde venku, když nám to neklape uvnitř nás samých?

Čím déle pracuji s lidmi, tím více vidím, jak právě tato problematika má výrazný vliv na kvalitu jejich života.  Inspirovalo mě to k tomu vytvořit nový

výukový, prožitkový a sebepoznávací konstelační seminář

ANIMA A ANIMUS
31. srpna - 1. září 2019 (Praha)

Tento seminář bude jiný, než jaký u mě znáte. Bude samozřejmě také prožitkový a konstelační, ale protože téma mužsko-ženské archetypální energie je poměrně rozsáhlé, tak si žádá určité porozumění. Proto jsem obohatila seminář o teoreticko-výukovou část

Co říkají účastníci seminářů?

Ahoj Evi, ještě jednou děkuji za kvalitní a silný seminář. Moje pocity klidu tak zesílily, že bych nikdy nevěřila, že se takto budu cítit. Hlavně, že vůbec budu cítit !!! Po prožití pocitu radostného miminka jako bych se osvobodila z nějakého zakletí. Cítím se lépe, některé věci dělám jinak a některé vůbec neřeším a přesto jsem v pohodě. Poznávám, kdo jsem já a to je moc cenné. Opravdu obdivuju Tvoji schopnost pracovat s lidmi, rychlost reakce a naladění. S láskou Ali

Alena

Ahoj Evi, díky moc za náročný a velmi inspirující seminář. Bylo to pro mě hodně emočně náročné, ale cítím se teď povzbuzený, posílený a cítím najednou i více vitální energie. Zážitek to byl pro mě hodně silný. Leccos asi bude muset ještě "dosednout", ale jsem vděčný za podněty, které jsem pro svůj život mohl dostat. Oceňuji tvoji přímost, kdy nechodíš kolem horké kaše a jdeš přímo k jádru věci. Máš úžasné empatické schopnosti a intuici. Přeju ti hodně požehnání pro tvůj život a skvělou práci, kterou pro lidi děláš. Měj krásný den

Martin

Ahoj Evo, chtěla bych Ti poděkovat za Tvoji práci a semináře, které mi ukazují nový rozměr chápání emocí a sama sebe. První seminář byl pro mě zlomový, otevřela se mi nová možnost, jak nahlédnout na životní situace, pocity a prožívání. Nad svými emocemi jsem se začala zamýšlet z jiného úhlu pohledu. Zapomenutá traumata, která mi dlouhodobě ovlivňovala života byla najednou viděna a pochopena. Tato práce je velkou investicí a jsem přesvědčená, že i když to není cesta bezbolestná, stojí to za to.

Petra

Seminář je pro vás správným krokem kupředu když:

*chcete navázat kvalitnější vztah s vaším nevědomím a jeho mužsko/ženskou polaritou
*toužíte žít plnější vnitřní život
*hledáte jak zlepšit vaše vztahy
*chcete navázat moudřejší vztah s vašimi emocemi
*chcete více porozumět mužsko-ženské polaritě stvoření
*jste žena a chcete se spojit vědoměji s vaším původním a vitálním ženstvím
*jste muž a chcete se více vědoměji spojit s vaší moudrostí
*jste žena a chcete navázat hlubší a intimnější vztah s vaším Animem (vnitřním mužem), méně se bát mužské energie a lépe porozumět mužům
*jste muž a chcete navázat hlubší a intimnější vztah s vaší Animou (vnitřní ženou), méně se bát ženské energie a lépe porozumět ženám
*chcete více poznat sebe sama, méně se soudit 
  a vybudovat si k sobě hlubší, srdečnější a upřímnější vztah

Tento seminář je pro zvídavé, ale nikoliv jen zvědavé. Je to silná emoční zkušenost, kdy se dotknete nejen hluboce zakořeněných podvědomých názorů a motivů, ale můžete vnímat i emoční bolest z minulosti, která je s nimi spojená. Ne proto, abyste znovu zbytečně trpěli, ale proto, aby tato bolest mohla být viděna a uzdravena a již více neovlivňovala negativně váš život. Pokud jste tedy pouze zvědaví a nejste ochotni cítit to, co je ve vás opravdu skryto, či vás zajímá pouze teorie, raději zůstaňte doma 🙂

Vítáni jsou však všichni odvážní, kteří se nebojí nahlédnou hluboko do sebe a do svých (třeba i bolavých) pocitů a díky pochopení uzdravovat a nově řídit svůj život.

Pojďme společně učinit první kroky na vaší cestě. A že už po této cestě nějakou dobu jdete? Pak jistě víte, že v nás je toho mnoho a že je vždy co nového objevovat. Přijďte tedy udělat další krok (třeba klidně sto padesátý) na pouti integrace a hlubšího pochopení sebe a života.

Bude mi ctí vás provést vašim vnitřním světem a poodhalit jeho tajemství. Projít s vámi kus této cesty směrem k šťastnějšímu a naplněnějšímu životu.

Když totiž porozumíte vnitřním motivům a silám, které jsou skryty ve vašem nevědomí, tyto síly se z nepřátel mohou stát mocnými spojenci, kteří jsou pozitivním přínosem pro celý váš další život.

Jdete do toho se mnou?
Pokud ano, mám radost, že se s vámi setkám. 
Tak neváhejte, klikněte na žluté tlačítko dole a přihlaste se na seminář.

Těším se na vás!

kliknutím na toto tlačítko se také dozvíte bližší podmínky účasti

PS: Jako dárek navíc ZDARMA získáte karty POZNEJ SE 
~ off-line aplikaci pro hlubší porozumění sobě i životu ~

Nejste si ještě jisti? Přečtěte si další REFERENCE
a nebo PŘÍBĚHY ZE SEMINÁŘŮ

PS1: Můžete si také poslechnout moji on-line přednášku Cesta moudré ženy  nebo Partner jako dokonalé zrcadlo. Teorie však nikdy nenahradí praxi, prožitek a hlubokou zkušenost. Pokud tedy chcete skutečnou změnu, nestačí o ní pouze číst, poslouchat a přemýšlet.