ARCHETYP HRDINY

kliknutím na toto tlačítko se také dozvíte bližší podmínky účasti

Hrdinské báje a příběhy se hluboce dotýkají každého člověka. My lidé v sobě máme touhu žít kvalitně svůj život a vytvořit v něm něco smysluplného, něco na co budeme hrdí, čím pomůžeme druhým a světu a staneme se tak pro něj přínosem. Možná nevěříme tomu, že by se nám to mohlo povést, ale aspoň představa o tom, že ano, je pro nás příjemným obrazem.

Jak je to možné, že nás lidi, hrdinské mýty oslovují tak hluboce? Je to tím, že každý v sobě máme hrdinu, který se touží projevit a my ho v sobě cítíme právě tehdy, když čteme napínavý příběh v knize, fandíme hlavnímu hrdinovi ve filmu nebo si příběh jenom sami vymýšlíme. Z našeho nitra se ozývá archetypální hrdina a jeho cesta, která nám ukazuje způsob, jak projít životem a vyrovnat se s jeho obtížemi. Hrdinské příběhy nám pomáhají pomocí obrazů se vypořádat s obtížemi a neznámým a tajemným světem plným nástrah a nebezpečí. Jsou metaforou našeho vnitřního zrání a vývoje.

Když neutečeme před obtížemi a překonáme krize, které nás na cestě potkají, dostaneme odměnu ve formě vnitřní síly. Ukazují způsob, jak se stavět k různým obtížným situacím a stát se hrdinou svého vlastního života, který v něm najde bájný poklad – své pravé já – svůj bytostný střed.

Na hrdinské cestě se musíme postavit svému největšímu nepříteli – našemu vlastnímu stínu, který žijeme v běžné realitě skrze vnější svět. Jeho skutečná podstata je v nás, stejně jako dary, poklady a potenciály, po kterých toužíme.

„Jeskyně, do které se bojíš vstoupit, skrývá poklad, který hledáš.“ Joseph Cambell

Ať už tomu věříme a nebo ne, každý jsme hrdinou na své vlastní cestě. Možná neprobuzeným, stejně jako byl na začátku téměř každý hrdina (vzpomeňte si na Nea v Matrixu nebo Harryho Pottera), ale přesto tomu tak je. Když to pochopíme, přijmeme a jsme ochotni porozumět naší cestě a tomu, kde na ní zrovna jsme, můžeme ji žít více vědomě a s větší lehkostí.

Je pro nás snazší zvládnout a docenit obtíže, které na naší cestě potkáváme. Dokážeme je proměnit v příležitost a projít tak na vyšší úroveň našeho života i sebe samých. Učíme se postupně nebojovat tam, kde je to zbytečné a používat sílu tam, kde to má smysl.

"Mytologické symboly nejsou vymyšlené, nelze je objednat, vynalézt ani trvale potlačit. Jsou spontánním plodem duše a každý z nich v sobě nese zárodečnou moc svého zdroje."
Joseph Cambell

Postupně uvidíme, že skrze mytologické symboly a příběhy s námi mluví archetypy. Skrze ně se nám ukazují ve svých rozličných podobách. V těchto obrazech jsou všechny odpovědi a všechna řešení jakýchkoliv životních problémů. A když hlouběji porozumíme jejich podstatě, začneme v nich nalézat způsoby, jak nejlépe zacházet se sebou i svým životem.

„Teprve když sestoupíme do propasti, tak objevíme životní poklady. Jsou tam, kde zakopneme.“ Joseph Cambell

Hrdina na své cestě bývá často sám, ale nikdy ne tak zcela. Potkává různé rádce a pomocníky, kteří jsou zde pro něj, když to nejvíce potřebuje. Dají mu radu, pomůžou se zorientovat nebo mu předají kouzelné předměty, jež mu jsou prospěšné v budoucnu.

Tak abyste na vaši cestu nebyli sami, připravila jsem pro vás novinku, kde se můžete vydat na vaši dobrodružnou cestu spolu se mnou. Srdečně Vás zvu na

výukový, prožitkový a sebepoznávací konstelační seminář

ARCHETYP HRDINY
23. - 24. listopad 2019 (Praha)

Tento seminář není jen prožitkový, ale obsahuje také ucelenou teoreticko-výukovou část, kde prozkoumáme jednotlivé fáze cesty hrdiny a ještě více o tomto archetypu. Také si povíme o tom, jak mýtické příběhy na celém světě po dlouhou dobu existence lidstva vyprávějí o hlubokých a tajuplný procesech v lidské duši a její touze po realizaci toho jedinečného a opravdového v nás.

Co říkají účastníci seminářů?

Ahoj Evi, ještě jednou děkuji za kvalitní a silný seminář. Moje pocity klidu tak zesílily, že bych nikdy nevěřila, že se takto budu cítit. Hlavně, že vůbec budu cítit !!! Po prožití pocitu radostného miminka jako bych se osvobodila z nějakého zakletí. Cítím se lépe, některé věci dělám jinak a některé vůbec neřeším a přesto jsem v pohodě. Poznávám, kdo jsem já a to je moc cenné. Opravdu obdivuju Tvoji schopnost pracovat s lidmi, rychlost reakce a naladění. S láskou Ali

Alena

Ahoj Evi, díky moc za náročný a velmi inspirující seminář. Bylo to pro mě hodně emočně náročné, ale cítím se teď povzbuzený, posílený a cítím najednou i více vitální energie. Zážitek to byl pro mě hodně silný. Leccos asi bude muset ještě "dosednout", ale jsem vděčný za podněty, které jsem pro svůj život mohl dostat. Oceňuji tvoji přímost, kdy nechodíš kolem horké kaše a jdeš přímo k jádru věci. Máš úžasné empatické schopnosti a intuici. Přeju ti hodně požehnání pro tvůj život a skvělou práci, kterou pro lidi děláš. Měj krásný den

Martin

Ahoj Evo, chtěla bych Ti poděkovat za Tvoji práci a semináře, které mi ukazují nový rozměr chápání emocí a sama sebe. První seminář byl pro mě zlomový, otevřela se mi nová možnost, jak nahlédnout na životní situace, pocity a prožívání. Nad svými emocemi jsem se začala zamýšlet z jiného úhlu pohledu. Zapomenutá traumata, která mi dlouhodobě ovlivňovala života byla najednou viděna a pochopena. Tato práce je velkou investicí a jsem přesvědčená, že i když to není cesta bezbolestná, stojí to za to.

Petra

Co se na semináři dozvíte a co vám může přinést?

*objevíte archetyp hrdiny a porozumíte jednotlivým fázím jeho cesty
*můžete objevit vašeho vnitřního hrdinu a magické vnitřní průvodce
*porozumíte více tomu, jakého hrdinu se z vás snaží udělat vaše persóna a jakým typem hrdiny ve skutečnosti jste
*vydáte se na cestu do vlastního středu
*porozumíte lépe svému životnímu příběhu
*bude pro vás snazší chápat, kde na své hrdinské cestě právě jste a kde se jí vyhýbáte
*můžete v sobě objevit větší odvahu jít vstříc svému putování a smysluplnému životu
*v obtížných situacích vašeho života rozeznáte dary a tak můžete lépe porozumět vašemu potenciálu, který  byste bez těchto těžkostí nenašli
*pokud nastane správný čas, projdete přechodovým rituálem, abyste vědomě vstoupili na vaši cestu a otevřeli  se jejím možnostem

Tento seminář je pro zvídavé, ale nikoliv jen zvědavé. Je to silná emoční zkušenost, kdy se dotknete nejen hluboce zakořeněných podvědomých názorů a motivů, ale můžete vnímat i emoční bolest z minulosti, která je s nimi spojená. Ne proto, abyste znovu zbytečně trpěli, ale proto, aby tato bolest mohla být viděna a uzdravena a již více neovlivňovala negativně váš život. Pokud jste tedy pouze zvědaví a nejste ochotni cítit to, co je ve vás opravdu skryto, či vás zajímá pouze teorie, raději zůstaňte doma 🙂

Vítáni jsou však všichni odvážní, kteří se nebojí nahlédnou hluboko do sebe a do svých (třeba i bolavých) pocitů a díky pochopení uzdravovat a nově řídit svůj život.

Pojďme společně učinit první kroky na vaší cestě. A že už po této cestě nějakou dobu jdete? Pak jistě víte, že v nás je toho mnoho a že je vždy co nového objevovat. Přijďte tedy udělat další krok (třeba klidně sto padesátý) na pouti integrace a hlubšího pochopení sebe a života.

Bude mi ctí vás provést vašim vnitřním světem a poodhalit jeho tajemství. Projít s vámi kus této cesty směrem k šťastnějšímu a naplněnějšímu životu.

Když totiž porozumíte vnitřním motivům a silám, které jsou skryty ve vašem nevědomí, tyto síly se z nepřátel mohou stát mocnými spojenci, kteří jsou pozitivním přínosem pro celý váš další život.

Jdete do toho se mnou?
Pokud ano, mám radost, že se s vámi setkám. 
Tak neváhejte, klikněte na žluté tlačítko dole a přihlaste se na seminář.

Těším se na vás!

kliknutím na toto tlačítko se také dozvíte bližší podmínky účasti

PS: Jako dárek navíc ZDARMA získáte karty POZNEJ SE 
~ off-line aplikaci pro hlubší porozumění sobě i životu ~

Nejste si ještě jisti? Přečtěte si další REFERENCE
a nebo PŘÍBĚHY ZE SEMINÁŘŮ

PS1: Můžete si také poslechnout moji on-line přednášku Cesta moudré ženy  nebo Partner jako dokonalé zrcadlo. Teorie však nikdy nenahradí praxi, prožitek a hlubokou zkušenost. Pokud tedy chcete skutečnou změnu, nestačí o ní pouze číst, poslouchat a přemýšlet.