Betlémská hvězda a její poselství

Dnes k vám přicházím vedena duchem a atmosférou Vánoc. A ráda bych Vás nejen pozdravila, ale také předala jedno vánoční zamyšlení. Původně jsem myslela, že tentokrát vše vložím do písmenek, ale nakonec jsem tuto myšlenku opět nahrála jako mp3.

Je to zamyšlení o Betlémské hvězdě a o tom, jak pro nás mohou být vánoční symboly důležitým průvodcem a pomocníkem. Že je dobré nechat se jimi vést, přestože nás často mohou dovést jinam, než jsme si plánovali. Ale rozhodně tam, kde opravdu máme a potřebujeme být.
Nahrávku najdete ZDE

A jedna taková zajímavost na konec. Když jsem se rozhodla, že Vám budu letos psát o Betlémské hvězdě, ještě jsem nevěděla, že právě letos je speciální výročí. Netušila jsem, že astronomický úkaz, který byl považován za Betlémskou hvězdu nebyla kometa, ale konjunkce Saturnu a Jupitera, kteří společně zářili na obloze. Tento jev se objevuje opravdu velmi vzácně. Přibližně jednou za 400 let. A to je opravdu hodně dlouhá doba. Ale letos máme štěstí. Betlémská hvězda je tu skutečně s námi. Protože tato konjunkce nastala po dlouhé době právě 21.12.2020 znovu. 

Od srdce Vám přeji klidné Vánoce a šťastný rok 2021. Ať uvidíte ty správné symboly. Ať máte odvahu a sílu je následovat. A ať Vás dovedou právě tam, kam je skutečně potřeba. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů