Každý z nás je nádherným diamantem, který sám sebe vidí velmi omezeným pohledem

Nový rok je tady a s ním vstup do dalších dobrodružství a putování cestičkami našeho života. Někdo se těší, někdo se naopak budoucnosti obává.
Není třeba se bát toho, co přijde. Věci se vyvinou a vyřeší. Něco se vždycky stane. Protože existuje vyšší plán. A ten nás vede k plynutí na řece života právě tak, jak ona sama teče. Vždy nám ukáže ten správný směr. Směr, který těžko uvidíme, pokud jsme příliš ponoření do našich fixních přesvědčení a přání, jaký má právě náš život být a kam má směřovat. Přesvědčení, která vychází z našich strachů, minulých zkušeností a společenských představ, která nám znemožňují žít náš skutečný život. A někdy můžeme mít pocit, že ten správný směr nedokážeme najít, i když nelpíme. Potom i toto má svůj účel.

Občas musíme zabloudit, abychom našli cestu, po které máme jít. Abychom nalezli sami sebe. Abychom zjistili, kým jsme právě v tomto okamžiku a kterým směrem nás směřuje naše opravdové Já. Každý z nás je nádherným diamantem, který sám sebe vidí velmi omezeným pohledem. Už nejsme tím, kým jsme byli před rokem. Stačí se jenom otočit zpět a podívat se, jak a v čem jsme se změnili. Vyrostli, poučili se a vyzráli z našich chyb a zkušeností, zmoudřeli. Kým jsme teď, jak se změnily naše priority a kam cítíme, že máme jít dál. Jenom z tohoto bodu potom budeme schopni natočit kormidlo do nového roku směrem, který nám padne jako ulitý. Směrem, který podpoří náš růst a to, abychom byli čím dál víc sami sebou a vyjádřili to, po čem touží naše duše.

A že někdy věci nevyjdou podle plánu? Možná se tak udělá prostor pro něco lepšího. Je důležité nepřekážet naději, že existuje cesta.

Proto vám přeji nejen do dalšího roku, aby vaše cesta byla právě ta VAŠE a nikoho jiného. Aby to nebyla cesta vašeho strachu, nízkého sebevědomí nebo postoje společnosti či rodiny. Protože nic z toho nejste skutečně vy. Abyste na ní poznali jakým diamantem jste a těšili se v jeho záři a obohatili tak nejen sebe, ale celý svět. 

PS: Jaký byl váš odcházející rok a na co se těšíte v tom příštím? Už jste alespoň zahlédli váš diamant? Dejte mi vědět, těším se na vaše psaní!

Komentáře