Mohou mě na konstelacích poškodit cizí negativní energie?

energieOtázka: Evi, moc jsem se těšila na seminář. Přítel, který se zabývá ezoterikou mě varoval před konstalacemi. Údajně můžu od někoho, aniž bych chtěla natáhnout do sebe “ špatné“ možná lépe řečeno pro mě nevhodné energie, které mě ovlivní v dalším životě. Prosím o Vaše vyjádření.

Odpověď: Dobrý den, kdybych si myslela, že konstelace poškozují, nepracovala bych s nimi. Samozřejmě, pokud se necítíte jistá, můžeme přihlášku stornovat. Ptala jste se však na můj názor, tak tady je.

Energii druhých do sebe absorbujeme neustále, protože jsme neustále s druhými propojeni. Když tedy půjdete na meditaci nebo třeba prožitkový seminář, a vůbec to nemusí být konstelace, kdekoliv můžete cítit (a jak přítel píše natahovat na sebe) energii druhých. Je to totiž něco, co se děje neustále. My lidé totiž fungujeme jako spojené nádoby a na konstelačních seminářích je jen možné tento fenomén dobře pozorovat. Konstelace však nejsou v žádném případě to, co jej způsobuje. Může se Vám to stát v kavárně, kině a dokonce i na ezoterických setkáních na nichž někteří ezoterici varují před konstelacemi. Já jsem se třeba naopak setkala s mnoho rozhozenými lidmi po ezoterických seancích a dávala jsem je do kupy konstelacemi.
Někteří lidé, kteří se zabývají ezoterikou, ale konstelacím bohužel skutečně nerozumí,  se domnívají, že když člověk vstupuje do role nebo v něm něco konstelace rozrezonuje a on cítí pocity, které před tím neměl, je to „posednutí“ nebo nalepení energie od někoho druhého a s člověkem, ke kterému to přišlo, to nemá nic společného. Myslí si, že je to něco, co přišlo z venčí a co k němu nepatří a on je jen oběť toho, co se na něj nalepilo. Jenže takhle to nefunguje.
My fungujeme jako rezonanční bytosti, pokud Vás tedy energie druhého rozrezonuje a cítíte potom emoce a všechno možné, je to proto, že shodná energie již byla (většinou) v nevědomí  nebo v příbězích vašich předků ve Vás. Jinak řečeno, s čím nerezonujete, to se Vás nedotkne a rozhodně na Vás nijak neulpí. To, s čím rezonujete, na Vás ulpí a nemusí to být zrovna na konstelacích. Pokud se tedy po konstelacích nebudete cítit dobře, je to proto, že energie a prožitky, které tam byly přítomné, spustily nějaké Vaše vlastní nepročištěné téma, které je někde ukryté ve Vás a je s Vámi rezonanční. Ano konstelace může vytáhnout na světlo světa Vaše vlastní téma, může to být velmi emoční a tu emoci skutečně může spustit vnější energie, která se Vás nějak dotkne. A tím, že téma bude otevřené, pokud se postupně nedočistí, bude více působit na Váš život. A protože jste to před tím necítila, můžete to vyhodnotit jako nalepení cizí energie.
Pokud se to stane, samozřejmě je to nepříjemné, ale zase Vám to dává šanci si věci vyřešit a dočistit. Pokud s Vámi téma nerezonuje a nijak nesouvisí, krátce po vystoupení z role to odezní.
Pokud se k tomu postavíte ezotericky tak, že jste oběť posednutí nějakou vnější energií a vyhledáte ezoterika, který Vás z disharmonie očistí a udělá Vám ochranu (což je typické ezoterické řešení), dříve či později se téma někde zase vynoří, protože prostě nebylo vyřešeno a může Vás rozhodit někde úplně jinde, kde se to nebude dát odůvodnit konstelacemi 🙂
Pak se budete do nekonečna očisťovat a chránit před něčím, co stejně přitahujete. Což já osobně nevidím jako řešení.
Každopádně volba je na Vás.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů