Štíhlé zamyšlení do plavek

Toto povídání ocení spíše něžné pohlaví, ale říkám si, jeden nikdy neví 🙂  Takže pánové, pokud nezaujme vás, zkuste ho ukázat vaší drahé polovičce.  Věřím, že bude nadšena 🙂

Dnes jsem při relaxaci na pláži  zaslechla rozhovor dvou žen. Obě se necítily úplně ve své kůži a každá by ráda zhubla nějaký ten centimetr svého těla. Chtěly by být atraktivnější (nejen) v plavkách. Ach jaký je to evergreen, který řeší téměř každá žena v naší kultuře. Alespoň čas od času.

Je to téma plné stresu, odříkání a pocitu méněcennosti.

Já jsem samozřejmě také žena pocházející z kultury vyznávající kult mládí a štíhlosti.  A čas od času si také postesknu, že bych mohla vypadat lépe 🙂 A tak jsem si vzpomněla na jednu báječnou knihu, kterou jsem před časem dočetla. Ne, není plná diet, počítání kalorií a odříkání. Na to už po náročném pracovním dni nemám sílu. Stejně bych, jak se znám, všechna ta pravidla a omezení nedodržela. Naopak je  plná soucitu, moudrosti a porozumění tělu jak po biochemické tak psychologické stránce.

Je to balzám pro dietami a pravidly ztrápenou duši

Byla jsem užaslá, co všechno se v našem těle děje, když jíme rychle a ve spěchu,  což je můj obvyklý problém a že takhle se opravdu udržet štíhlá linie nedá. A to ani  když počítáme kalorie od rána do večera, nemáme žádné výživové prohřešky a hodně cvičíme. Asi si říkáte, že to píšou v každém časopise pro ženy. Ano, četla jsem to  už milionkrát, stejně jako vy 🙂 Ale až u této knihy jsem to konečně pochopila.

Také jsem byla překvapená, že opravdu existuje něco jako „tloustnutí z myšlení  na jídlo“. A píše se zde dokonce o tom , jak skladbu našeho jídelníčku  a způsob stravování či biochemické reakce v těle  ovlivňují jednotky našeho psyché – naše vnitřní osoby.

Všem, kdo si chcete (na prvním místě) udržet zdraví a při tom (třeba jen mimochodem) zhubnout či si zachovat štíhlost, knihu Pomalá dieta (Marc David) vřele doporučuji.

V naší kultuře se soustředíme na to, abychom nacpali co nejvíce do co nejmenšího časového úseku. Jíme rychle a u jídla odstraňujeme velkou část potěšení a způsobujeme si trávící potíže a poškozujeme metabolismu. Mnozí z nás se ke konci dne cítí nevyživení, bez inspirace a bojují s nadváhou. Marc v knize ukazuje, jak porozumět našemu vztahu k jídlu a jak proměnit a vylepšit náš metabolismus. Uvádí zde výsledky převratných výzkumů o biochemii těla. Pomáhá rozpustit strachy, pocity viny
a staré návyky.

Marc klade v knize hodně otázek a zamyšlení. A jsou to skvělé otázky, které by si měl položit čas od času každý. Jsem si jistá, že práce s nimi je opravdu klíčová a velmi nápomocná pro šťatný a spokojený život. Za sebe mám snad jedinou výhradu – osobně doporučuji u negativních postojů a přesvědčení uvolnit nejprve emoční náboj a nikoliv se výhradně snažit o pozitivní nastavení v mysli. Proč? Protože samotné zaměření se na pozitivní aspekt, ten negativní pouze vytěsní a nenastává tu trvalý efekt. O tomto principu se zmiňuji například ve videu Jak si správně přát.

Před časem jsem také natočila video „Co mi brání zhubnout“, kde se nad tématem zamýšlím z jiného úhlu pohledu. Tak pokud jste ho ještě neviděli nebo máte náladu  na opáčko, najdete ho ZDE.

Přeji krásný pocit z vlastního těla

Komentáře