Čas pro nalezení (sebe)lásky aneb jak na adventní kalendář pro posílení sebepřijetí

Dnes si budeme opět povídat o Adventu a adventním kalendáři, ale úplně z jiného soudku, než posledně. Podíváme se na to, jak můžeme využít tyto krásné dny před Vánocemi k posílení a dát si každý den jeden dárek sebelásky a sebepřijetí. Pokud tedy nemáte komu vyrobit adventní kalendář pro posílení vztahů, o kterém jsem psala posledně nebo se jenom chcete věnovat sama sobě, existuje hravá možnost, jak to udělat. A proč zrovna o Adventu? Protože Advent je dobou vhodnou k ponoření se do sebe a do hlubin, které jsou v člověku skryty. Napomáhá tomu, být sám se sebou a vnímat se opravdu z hloubky. A to dodá těmto dnům úplně jiný rozměr.

Jak tedy na adventní kalendář pro posílení sebelásky?

Vyberte si z níže uvedených možností, ale nebojte se improvizovat. Kreativitě se meze nekladou. Důležitý je záměr. Proto celý tento symbolický adventní kalendář dělejte se záměrem, abyste vůči sobě projevili kvality jako je SOUCIT, RADOST, TRPĚLIVOST, LASKAVOST A PÉČE.

1-DÁVÁM SI DÁRKY

Každý den z 24 dní Adventu si dopřejte jeden dárek, kterým projevíte sebelásku nebo vstřícný krok sama k sobě. Samozřejmě si můžete i koupit malý dáreček nebo dopřát něco, co si běžně nedovolujete. Ale velmi krásný a účinný dárek je třeba péče o sebe, jako příjemná koupel, masáž uší……nebo cokoliv dalšího, čím vůči sobě projevíte výše uvedené kvality. To vše pro sebe můžete udělat snadno a zdarma.

Každý den si o tom něco napište na speciální list papíru – co jste pro sebe udělali, kterou kvalitu jste projevili. Napište si taky, jak jste se u toho cítili a jestli to pro vás bylo či nebylo snadné přijmout.

2-VIDÍM SE, OCEŇUJI SE A DĚKUJI SI

Každý den z 24 dní Adventu napište na list papíru alespoň jednu věc, které si na sobě ceníte. Uveďte vše, co se vám ten den povedlo a bylo pro vás cenné. Vše v čem jste si vážili sebe sama. Je opravdu účinné dělat toto cvičení 24 dní po sobě, protože se velmi zintenzivní jeho prožitek i dopad. Samozřejmě si nezapomeňte poznačit, jak se vám vaše ocenění dařilo a jak jste se u toho cítili. Možná zjistíte, že i když to první dny nemusí jít lehce, každý další den to bude snadnější.

Nebo si předem připravte 24 kartiček s oceněním či poděkováním a každý den si jednu náhodně vylosujte. Díky synchronicitě tak můžete dostat právě to poselství, které budete v daný den potřebovat číst. Na list papíru si potom poznačte denní poselství i vaše dojmy z něj. Nezapomeňte také na vaše pocity a to, jestli pro vás bylo snadné tato ocenění přijmout.

3-DÁVÁM SI DÁRKY A OCEŇUJI SE

Tato verze je kombinací obou předchozích. Kdo je tedy hračička a chce do toho jít opravdu naplno, může je spojit. Zabere mu to sice více času, ale zase díky energii Adventu, kdy je tak snadné ponořit se do vnitřních hlubin, z těchto cvičení vytěží maximum.

Vše, co si napíšete si můžete svázat do sešitu nebo vložit do ozdobné složky a dát si nakonec jako dárek pod vánoční stromeček.

A že Advent je už za rohem a nestihnete jeho začátek? To vůbec nevadí. Klidně začněte o pár dní později. Skončit můžete třeba na Silvestra a zakončit tak krásně symbolicky celý tento rok.

Krásné a hluboké sebepřijetí!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů