Duchovní partnerství

Chladnější dny, ale i vývoji situace okolního světa, které jsou plné noviny, nutí zůstávat více doma.
Je to úžasná doba ponořit se do sebe a najít v sobě klidné a tiché místo, které je naším středem a zároveň vnitřním domovem.Máme možnost být sami se sebou a sami pro sebe.
Mnoho lidí hledá naplněný život skrze druhé. Upínají se k partnerství. Hledají tu dokonalou a spřízněnou duši. Duchovní dvojče, dvojplamen. 
Mít kvalitní a láskyplné vztahy je určitě důležité, ale bez naplněného vztahu sama k sobě to nakonec stejně nevede k trvalému štěstí a naplnění.
Proto vám dnes zasílám pro inspiraci a také zamyšlení krásný citát od moudrého Svámího Vishwanandy. 


„V životě často hledáme našeho duševního partnera, spřízněnou duši. Člověk někoho potká a je přesvědčen, že našel své duševní dvojče a přesto později se zklamáním zjistí, že to nebyla ta duševní spřízněnost, kterou hledal. Existují vůbec duševní dvojčata a co si slibujeme při našem hledání? Všichni hledáme a toužíme po lásce, bezpečí, vyváženosti, radosti a štěstí, porozumění a dalších věcech. Ale ve skutečnosti hledáme svou pravou duši, kterou hledáme vně a myslíme si, že ji spatříme v našich bližních. Je to hledání v dualitě. Ale pamatuj si: Všechno, co hledáš, najdeš ve svém srdci! Když tvůj vztah k tobě samému není dokonale harmonický, nemůže být ani tvé partnerství perfektní. Věnuj čas své duchovní cestě. Duchovnost znamená „život sám o sobě“. Žít neznamená pracovat od rána do večera. V srdcích lidí sídlí Bůh, často jako malé sémě, které chce klíčit, zrát a růst. To, co hledáme, nenajdeme venku. Jdi do svého srdce, aby ses nalezl a porozuměl sám sobě.“

Co na něj říkáte? Nacházíte se v něm také? Nebo pořád ještě hledáte štěstí a naplnění mimo sebe skrze svět tam venku? 

Budu ráda, když mi napíšete o svém poznání a zkušenostech.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů