Jak je to s modlitbami (ne)úspěchu?

modlitba neúspěchuDnes mě vede k zamyšlení jedna věta, zrovna čtu knihu Bohyně a andělé od Doreen Virtue. Ona zde uvádí, že jí andělé řekli, že velkou zásluhu na jejím celosvětovém úspěchu mají modlitby její matky. Doreen sama uvádí, že její matka místo toho, aby o ni měla strach, tak věřila, že je jí požehnáno a všechno dobře dopadne. Každá z našich myšlenek je modlitbou. Slyšela jsem to už tisíckrát. Vím, že sama nepřemýšlím tak, jak bych měla….

Vede mě to však k zamyšlení, jak se asi za mě modlila moje maminka? Rozhodně mě milovala a jistě mi přála to nejlepší. Ve své podstatě však byla plná strachu.  Málokdy jsem z ní získala pocit, že by se mi mohlo něco doopravdy povést, že bych mohla být úspěšná. Uvědomovala jsem si, že mám podvědomě zakódovaný „program, vzorec“ tohoto neúspěchu a proto si vždy nevěřím tak, jak bych měla. Větička od Doreen mě však vedla k další úvaze. Každá naše myšlenka je vlastně modlitba. Vím, že maminka se o mně hodně bála. Že by se za mě tím „nechtěně modlila“, za můj neúspěch a všechno to, co přesně nechtěla aby se mi stalo?

Vím, že to všechno dělala s láskou, z vlastních zkušeností, že život není vždycky nejjednodušší. Ale jak moc velký vliv to mohlo mít, když matka Doreen mohla ovlivnit její celosvětový úspěch?

Ať už je to jakkoliv, v duchu jsem jí začala děkovat: „Maminko, děkuji Ti za Tvé modlitby, možná je tato energie strachu na mě pořád nějak přilepená, možná, že i díky tomu nemám ten úspěch, co bych si přála, ale přesto děkuji za vše. Za tento druh Tvojí lásky a péče. Vím, že sis pro mě vždy přála to nejlepší a kdybys věděla, že energie myšlenky může mít tento vliv, jistě by sis myslela a „modlila se „ za jiné věci, než strach z mého neúspěchu.

S díky tedy rozpouštím veškerou energii Tvé modlitby strachu, která mě do teď svazovala a s láskou ji nechávám navždy odejít. Vím, že bys to taky tak chtěla. S láskou rozpouštím také všechny ostatní modlitby lidí, kteří o mně měli kdykoliv strach, ať už v jakémkoliv životě. A také moje vlastní modlitby plné strachu, ať už nasměrované jakýmkoliv směrem, ke komukoliv a v jakémkoliv čase. Ještě jednou děkuji všem za jejich láskyplnou péči.

A prosím, až se za mě zase budete modlit, prosím dívejte se na mě jako na úspěšnou, láskyplnou bytost, které je Bohem požehnáno, dobře se jí daří a žije úžasným, naplněným a smysluplným životem v hojnosti!“

Děkuji všem!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů