Splynutí s krásnem

ponor_do_krasnaaneb jak se nabít a oživit svoji kreativitu, rychle a během všedního dne

Toto cvičení můžete dělat kdykoliv a kdekoliv v průběhu dne a má to smysl i když máte třeba jen jednu minutu času. Ale 5-10 minut je mnohem lepší.

Při tomto cvičení se zaměřujete na krásu kolem sebe a plně do ní ponoříte svoji pozornost. Necháte se jí omývat, stejně jako když Vám při koupeli stékají kapky vody po kůži.

Já to dělám tak, že když jsem venku, zaměřím se na něco z přírody. Třeba pozoruji list na stromě, všímám si jemných detailů, jaký má tvar, jak jím prosvítají sluneční paprsky, nasávám vůni jeho květů (nyní zrovna kvete Lípa :), kochám se tvarem jeho koruny a jeho jedinečností. Nepřemýšlím, neanalyzuji. V tuto chvíli pro mě nic jiného neexistuje než krása tohoto stromu. Úplně se do tohoto vjemu ponořím. V centru města, kde je méně zeleně obdivuji architekturu starých domů, všude se dají najít nádherné detaily. A když jsem doma, i květiny na čajovém hrnečku na či pohled z okna vždy skýtá mnoho krás. Tady na Barrandově je velkým zdrojem mé živosti pozorování strak, jak jsou krásně zbarvené a elegantně lítají. Ale vlaštovky nebo nádherné západ slunce se tu dají vidět poměrně často. Já jsem více retro, ale někdo může naopak krásně relaxovat při pohledu na jednoduché tvary a komplexnost moderní architektury, být nadšený z moderního designu aut na parkovišti či ještě úplně jinak. Najděte tedy svoji jedinečnost a respektujte ji. Co je zrovna pro Vás krásné? Pozorujte krásu tam, kde ji dokážete vnímat a rozpoznat. Budete překvapeni, jak díky pravidelnému tréninku začnete vidět jemné životní detaily a krásu kolem, kterou díky shonu běžného dne a nastavení na autopilota už běžně nevnímáte. Můžete tak načerpat velké množství živoucnosti a energii.

Co dalšího Vám toto cvičení přinese?

-oživí Vaše smysly a nabije vás energií

-na chvíli se zastavíte a psychicky a fyzicky relaxujete

-vědomou pozorností na chvíli vyřadíte proces myšlení a ulevíte hlavě

-otevře se tak prostor pro nové jasnější pohledy, myšlenky a řešení, které se často objeví sami, spontánně a bez námahy bezprostředně po ukončení cvičení

Budu ráda, když mi napíšete, jak se vám to povedlo a kdy a jak zažíváte nejvyšší přísun energii v běžném denním životě vy sami.

baner_Eva

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů