Začni tam, kde jsi. Použij to, co máš. A dělej to, co můžeš.

Dnes bych se s tebou ráda podělila o myšlenku, která mi poskytla mnoho inspirace a síly. Tato myšlenka je jednoduchá, ale může mít zásadní vliv na náš život:

Začni tam, kde jsi. Použij to, co máš. A dělej to, co můžeš.“ (Arthur Ashe)

Každý z nás se někdy ocitl v situaci, kdy jsme se chtěli posunout vpřed, dosáhnout svých cílů nebo změnit svět kolem sebe. Ale často jsme si připadali bezmocní, protože jsme si mysleli, že nemáme dostatek zkušeností, dovedností nebo prostředků. Avšak tato myšlenka nám připomíná, že nemusíme čekat na ideální podmínky, abychom začali jednat. Máme vše, co potřebujeme, přímo před sebou.

Mnohokrát se nám stává, že odkládáme své sny a plány do budoucnosti, doufajíce, že přijdou lepší časy nebo že se nám naskytne lepší příležitost. Ale nezapomínejme, že jediný okamžik, který máme jistý, je ten právě teď. A pokud začneme jednat právě nyní, můžeme postupně vytvářet změny, které si přejeme.

Začít tam, kde jsme, je klíčovým prvkem každého úspěchu. Nezáleží na tom, jaké jsou naše současné okolnosti, nezáleží na tom, jak malý nebo velký je náš začátek. Důležité je, že jednáme a jdeme vpřed. Každý krok, byť malý, je důležitým příspěvkem k našemu růstu a rozvoji.

Je také důležité využít toho, co již máme. Mnohokrát se zaměřujeme na to, co nám chybí, co potřebujeme získat, abychom dosáhli svých cílů. Ale měli bychom se zaměřit na to, co už je součástí naší výbavy. Máme v sobě schopnosti, dovednosti a zkušenosti, které nám mohou pomoci překonat překážky na naší cestě. Měli bychom využít všechny dostupné prostředky a věřit si.

A nakonec, nezapomínejme dělat to, co můžeme. Může se zdát, že jsou naše akce malé nebo nedostatečné, ale každý krok vpřed je krok správným směrem. Nemusíme hned mít všechny odpovědi nebo plán, můžeme se učit a růst prostřednictvím praxe. Důležité je nezůstat pasivní a převzít zodpovědnost za svůj vlastní život.

Doufám, že tě tato myšlenka oslovila a dodala ti novou energii a naději. Měj se krásně a napiš mi, jaké projekty tě lákají a jestli máš odvahu udělat první kroky vpřed. Těším se.

PS: A pokud se ti v hlavě teď honí negativní myšlenky a nedokážeš důvěřovat své cestě, zkus si promluvit se svojí vnitřní osobou, která vidí pouze tuto perspektivu. O tom, jak na to jsem psala v článku Naděje není nikdy ztracena, vždycky existují možnosti. Najdeš ho ZDE. Porozumět svým vnitřním motivacím a hlubinám psýché je vždy krokem směrem k lepšímu životu. A že si nevzpomínáš, co je to ta vnitřní osoba a proč se tím vůbec zabývat? Připomeň si to na mé přednášce Vnitřní království ZDE.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů